top of page

Ґданськ

Ґданськ, німецький Данциг, місто столиця Поморського воєводства, північна Польща, розташоване в гирлі річки Вісли на узбережжі Балтійського моря. 
Центр міста, відомий як Główne Miasto, лежить на березі Мотлави. Місто було перебудовано після Другої світової війни, щоб відродити його архітектурний вигляд 16–17 століття.  
Новий порт є великим промисловим центром із судноверфями, металургійними та хімічними заводами, також лісозаводами та підприємствами харчової промисловості.  Північний порт є найбільшим морським проектом у Польщі (перший етап завершено у 1975 році) - він займається експортом вугілля та імпортом нафти, більша частина останньої переробляється на сусідньому нафтопереробному заводі. Місто має міжнародний аеропорт і поромне сполучення зі Швецією.

Навчання в Польщі
Навчання в Польщі

Гданськ є важливим культурним центром, який містить провідні осередки медицини, інженерії та образотворчого мистецтва. 
В місті знаходиться безліч чудових церков, музеїв, театрів і садів, концертний зал і оперний театр. Важливими установами є Національний музей і Морський музей. 
Кожного року в Ґданську відбувається Домініканський ярмарок, одна з найтриваліших культурних подій у місті, бере початок у 1260 році. На сусідньому півострові з Ґданськом - Вестерплатте встановлено пам’ятник польським військовослужбовцям , які воювали там у першій битві Другої Світової війни, у вересні 1939 року. Сили форту Вестерплатте витримали сім днів бомбардування німцями, перш ніж здатися, і форт залишається головним символом польського опору. Гданськ є частиною міського району Труймясто («Три міста»), що складається з міст Гданськ, Гдиня та Сопот.

bottom of page