top of page

Краків

Краків - друге за величиною місто в країні і столиця Малопольського воєводства, що лежить по обидва боки річки Вісла. Одне з найбільших міст Польщі, відоме насамперед своєю грандіозною історичною архітектурою та культурним лідерством. ЮНЕСКО  визнало його район старого міста Об’єктом Всесвітньої спадщини в 1978р. 
Протягом століть Краків був економічним і політичним центром Польщі та головним торговим пунктом між Англією та Угорщиною . Водночас він перетворився на інтелектуальний і культурний локус нації, про що свідчить одна з його головних уцілілих середньовічних споруд, Ягеллонський університет. Заснований як Краківська академія Казимиром III (Великим) у 1364 році, університет здобував престиж протягом століть, залучаючи вчених, митців і вчених з усього континенту. Це другий найстаріший університет у Центральній Європі. 

 

Навчання в Польщі
Навчання в Польщі

Найвидатнішими історичними будівлями є численні церкви, в т.ч Маріацький костел (Kościół Mariacki), основна частина якого датується 1497 р. Містить вітраж 1370 року та чудовий вівтар роботи Віта Стоша. У Вавельському соборі є кілька ошатних каплиць і похоронних камер, а також колекція церковного мистецтва. Спочатку побудований на початку 11 століття собор був перебудований у 1142 і 1364 роках, а в 1712 році він був відремонтований у своєму нинішньому готичному стилі. З середньовічних часів залишилися два оборонні укріплення, спадщина одвічної боротьби міста проти загарбників. Барбакан, круглий бастіон із цегляними стінами товщиною 10 футів (3 метри), був побудований у 15 столітті поруч до іншої споруди, що залишилася, Флоріанських воріт 13-го століття. У єврейському кварталі міста в районі Казімєж знаходиться цвинтар Рему, на якому збереглися численні надгробки XVI століття. Суконні ряди - прекрасний зразок архітектури епохи Відродження.

bottom of page