top of page

Люблін

Люблін, місто, столиця Люблінського воєводства, східна Польща, на річці Бистриця.
Заснований як опорний пункт наприкінці 9 століття, поселення виросло навколо замку та отримало права міста в 1317 році. Свого економічного розквіту Люблін досяг наприкінці 16 століття. У 1795 році воно перейшло до Австрії , а в 1815 році до Росії. У 1918 році там було проголошено перший незалежний тимчасовий польський уряд. 
У 1941 році нацисти встановили Концентраційний табір Майданек у південно-східному передмісті Любліна. Після Другої світової війни Люблін став тимчасовою резиденцією Польського комітету національного визволення та деякий час служив резиденцією національного уряду.

Навчання в Польщі
Навчання в Польщі

Люблін є промисловим і культурним центром південно-східної Польщі. В цьому місті виготовляється сільськогосподарська техніка, хімікати, автомобілі і вантажівки, продукти харчування. У місті розташовані католицький університет та університет Марії Кюрі-Склодовської, а також осередки медицини, агрономії та інженерії. В місті багато музеїв, театрів і музичних центрів. Його визначні пам'ятки включають середньовічний замок, який був побудований у 14 столітті, та був перероблений у неоготичному стилі в 19 столітті. Його каплиця Святої Трійці містить Люблінський музей і містить деякі вражаючі пам’ятки Візантійської фрески 1418 р.

bottom of page