top of page
  • Фото автораEdus

Що таке Pesel UKR? Як оформити Песель УКР в 2023?PESEL - це - це унікальний ідентифікаційний номер, який обов`язково надається усім громадянам Польщі, а також іноземцям, задля ідентифікації громадян. Функції PESEL:

а) Ідентифікація особи: PESEL виступає універсальним інструментом ідентифікації громадян. Вона необхідна при здійсненні будь-яких юридичних дій, таких як відкриття банківського рахунку, отримання медичної допомоги, реєстрація автомобіля, укладання договорів тощо.

б) Реєстрація бізнесу: Підприємці та організації повинні отримати PESEL для реєстрації своєї діяльності. Це забезпечує державі контроль та статистичні дані про бізнеси в країні.

в) Соціальні послуги: PESEL використовується для реєстрації та отримання соціальних послуг, таких як пенсії, допомога по безробіттю, допомога у випадку хвороби тощо. Статус UKR (Pesel UKR) - особливий статус тимчасового захисту від війни, який створили для українців у 2022 році. Цей статус надає певні права особам, які постраждали внаслідок збройних конфліктів або воєнних дій на території України. Ось деякі права та переваги, які надає статус UKR для учнів та студентів:

  1. Захист від депортації: Особи зі статусом UKR мають тимчасовий захист від депортації та можуть залишатися на території Польщі до кінця навчального року 2024. Якщо воєнні дії на території України продовжуватимуться, дію цього статусу продовжать.

  2. Право на працевлаштування: Особи зі статусом UKR мають право на працевлаштування в Польщі. Законодавство також надає певні спеціальні заходи для підтримки працевлаштування мігрантів.

  3. Доступ до освіти: Особи зі статусом UKR мають право на доступ до здобуття освіти всіх ступенів у Польщі.

  4. Медична допомога: Особи зі статусом UKR мають право на безкоштовну медичну допомогу та можуть скористатися польською системою охорони здоров'я.

Для збереження статусу УКР потрібно за один виїзд не залишати Польщу більше, ніж на 30 днів. Виготовити PESEL UKR можна в Адміністрації будь-якої дільниці. Для виготовлення PESEL UKR потрібно підготувати такі документи:

  1. Закордонний паспорт

  2. Кольорова фотографія 35х45

  3. Заява (можна заповнити на місці в Адміністрації)

  4. Заяву від імені дитини подає один з батьків або опікун.

Виготовлення PESEL UKR безкоштовне.


450 переглядів

Comments


bottom of page