top of page

Торунь

Торунь є унікальним прикладом подвійного міста. Історичний, середньовічний центр складається не тільки зі Старого міста, яке є в більшості інших міст, а й з другого елемента: Нового міста, яке було засноване як самостійний окремий міський організм і функціонувало таким чином. протягом 190 років (1264 -1454). 

Обидві ці міські одиниці разом із прилеглою до них територією Замку Тевтонського Командора сьогодні утворюють середньовічний міський комплекс Торунь, занесений у 1994 році до Списку історичних пам’яток, а у 1997 році до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Тут ви знайдете скарби архітектури, мистецтва, найцінніші пам’ятки Торуня.

Навчання в Польщі
Навчання в Польщі

Старе місто Торунь, засноване тевтонськими лицарями в 1233 році як Торун, швидко стало економічно процвітаючим і великим центром торгівлі та ремесел, який через 20 років не вписувався в початково визначену територію. Тому незабаром, в У 13 столітті цю територію на північ вирішили збільшити майже вдвічі. Таким чином, площа цього міста в стінах досягла значної площі в 19 га (набагато більше, ніж площа середніх середньовічних міст, зазвичай близько 10 га).
З огляду на постійний розвиток населення Торуня, Тевтонський орден через кілька років, у 1264 році, вирішив заснувати абсолютно новий міський організм - Нове Місто Торунь, що примикає до Торуня із заходу, і з того часу називатиметься Старим Місто Торунь. 
Обидва міста були оточені подвійним поясом оборонних стін із загалом приблизно 54 вежами, аж 13 брамами та двома барбаканами, побудованими у 15 столітті, серед яких Староторунський барбакан, що став першою подібною спорудою на нинішніх польських землях.

Навчання в Польщі

Чим відомe місто Торунь?

Першa асоціації з цим містом: Миколай Коперник і традиційні торунські пряники. Як батьківщина відомого астронома, Торунь піклується про те, щоб цей історичний факт не був забутий. Крім пам'ятника, присвяченого цій постаті, у місті варто відвідати Будинок Миколи Коперника. У родинній кам'яниці, де, ймовірно, народився вчений, діє музей. Тут можна побачити обладнання студії астронома та типові інтер'єри XV-XVII ст. Також варто звернути увагу на фасад кам'яниці - чудовий зразок готики 15 століття, сліди якої можна знайти в багатьох місцях Торуні. У музеї в Будинку Коперника ми також знайдемо макет старого міста з мультимедійними світловими та звуковими шоу. У підвалах можна побачити виставку, присвячену історії виготовлення торуньських пряників. Варто відвідати і «Живий музей пряників», розташований у кам’яниці в центрі міста. На двох рівнях експозиції представлені різні історичні епохи – Середньовіччя та період промислової революції та виникнення мануфактур. Відвідувачі можуть самостійно приготувати пряники за старовинними способами. Звичайно, можна купити і готовий виріб. У сувенірних крамницях Торуня можна придбати цю випічку – від ніжних катаржинків до пряників, що нагадують вигадливі витвори мистецтва – скульптури чи декоративну плитку.

bottom of page