top of page

Варшава

Варшава є найбільшим містом і столицею Польщі. Вона розташована у центрально-східній частині країни та має населення понад 2 мільйони осіб. Це провідне туристичне місто та домівка для тисяч інтернаціональних компаній та корпорацій. Варшава – незвичайне місто, розташоване в центрі Європи, на перетині шляхів сполучення, що з’єднують Захід зі Сходом і Північ з Півднем континенту. Вона зачаровує відвідувачів своєю історією та пам'ятками. Варшава інтригує своєю багатогранністю культури – взаємовпливом Західної та Східної Європи. Усе це притягує іноземних студентів, які цікавляться навчанням у Польщі. Місто сприйняло зміни, принесені новими епохами, і водночас зберегло традицію. Варшава це фенікс, який неодноразово піднімався з попелу війни. Зазнавши жахливих руйнувань під час шведської та прусської окупації 1655–1656 рр., він був знову штурмований у 1794 р., коли російська армія вбила населення правобережного передмістя Праги. У 1944 році, після поразки Варшавського повстання, місто було зруйновано німцями. Будівлі систематично перетворювалися на руїни від обстрілів та бомбардувань. Однак у 1945 році жителі Варшави почали повертатися до нормального життя і місто відновило свою роль столиці Польщі та центру суспільного, політичного, економічного, наукового та культурного життя країни. Багато історичних вулиць, будинків і костелів було відреставровано в точній відповідності з їхнім первозданним виглядом. 
Символом міста є русалка з мечем і щитом. Не пропустіть у Варшаві!

Навчання в Польщі
Навчання в Польщі

Старе місто


Безсумнівно, це найкращий туристичний район Варшави з його звивистими брукованими вуличками, чарівними площами та ошатними фасадами багатоквартирних будинків. Повністю відбудований після Варшавського повстання, він є символом піднесення Варшави з руїн Другої світової війни. Прогулюючись алеями Старого міста, не зволікайте, відвідайте одне з численних кафе та ресторанів. Майже кожен візит до Старого міста починається під колоною Сигізмунда або Королівським замком, двома найпопулярнішими місцями зустрічей у Варшаві. 

Łazienki Królewskie


Величезний барвистий і спокійний сад, з багатьма цікавими архітектурними пам'ятками, є ідеальним місцем для прогулянки серед квітів, павичів і білок (візьміть трохи горіхів і спробуйте їх погодувати). Це місце здебільшого відоме палацом на острові, побудованим для останнього монарха Польщі короля Станіслава Августа Понятовського як його літньої резиденції, де щочетверга відбувалися вечері.

Навчання в Польщі
Навчання в Польщі

Pałac Wilanowski 


Палац у Вілянуві, який називають «польським Версалем», був літньою резиденцією короля Яна ІІІ Собеського та Августа ІІ. Він представляє європейське бароко і оточений величним садом і парком. На щастя, Другу світову війну палац пережив майже цілим. Однак його мистецькі колекції та обладнання були серйозно пограбовані. Він розташований за 10 кілометрів на південь від центру міста і до нього легко дістатися громадським транспортом.

Палац Культури і Науки


Мабуть, найвідоміша і впізнавана будівля у Варшаві. Він є зразком архітектури соцреалізму, зведена в 1955 році як «подарунок радянського народу». Ідея його знесення викликає гострі дискусії серед жителів Варшави. Однак це все ще найвища будівля в Польщі з оглядовим майданчиком на 30-му поверсі, звідки відкривається чудовий вид на місто.

Навчання в Польщі
Навчання в Польщі

Музей Варшавського повстання


Це один із найцікавіших музеїв у Варшаві. Він зображує боротьбу повсякденного життя людей під час Варшавського повстання та віддає данину пам’яті всім, хто боровся та загинув за незалежність Польщі. Сучасний музей, відкритий у 60-ту річницю початку Варшавського повстання (у 2004 році), пропонує ряд інтерактивних експозицій, відео та аудіогідів іноземними мовами.

Національний музей


Розташований у міжвоєнному своєрідному будинку, музей налічує понад 800 000 експонатів не лише польського, але й світового мистецтва від античності до сучасності. Одне крило будинку присвячено історії польського війська (Музей Війська Польського). Серед іншого, тут можна побачити найбільшу польську картину «Грунвальдська битва» Яна Матейка (426 х 987 см) і найбільшу в Європі колекцію артефактів нубійської культури та мистецтва ранньохристиянського періоду.

Навчання в Польщі
Навчання в Польщі

Науковий центр Коперника


Це не просто звичайний музей, це єдиний у своєму роді музей науки, що здатен неймовірно зацікавити навіть юних відвідувачів. У Науковому центрі Коперник ви не дивитесь на експонати та експозиції, ви є їх частиною. Це місце, де можна доторкнутися до науки та провести експерименти, як справжні вчені. Одним із найцікавіших атракціонів є «Небо Коперника» — завдяки реалістичним проекціям можна подорожувати у космос, у глибини океану чи вулкан.

Національний стадіон


Національний стадіон у Варшаві, побудований для Чемпіонату Європи з футболу UEFA EURO 2012, є однією з найсучасніших футбольних арен у Європі. Національний стадіон є місцем проведення не лише спортивних подій, а й різноманітних культурних і ділових подій, включаючи концерти, ярмарки та навіть конференції ООН. Ви можете відвідати Національний стадіон, вибравши одну із запропонованих ними екскурсій.

Навчання в Польщі
Навчання в Польщі

Мультимедійний парк фонтанів


Відкритий у травні 2011 року Мультимедійний парк фонтанів є новою туристичною визначною пам'яткою, розташованою біля підніжжя замку, між Старим містом і річкою Вісла. Справжніми порятунками для туристів і місцевих жителів у спекотні літні дні є фонтани. Вечорами можна подивитися яскраве мультимедійне шоу. Мультимедійні шоу «Вода – світло – звук» відбуваються щоп’ятниці та щосуботи з травня по вересень о 21.30 (травень і жовтень – 21.00). 

Місця, пов’язані з Фридериком Шопеном


Польський всесвітньо відомий піаніст і композитор Фридерик Шопен провів перші 20 років свого життя у Варшаві. Тут він виріс, здобув музичну освіту, створив багато своїх творів, дав перші концерти. У Варшаві відзначили 200-річчя від дня народження Шопена відкриттям чудового музею, метою якого є збереження пам’яті Фридерика Шопена та надання інформації про його життя та творчість широкій аудиторії. Блукаючи містом, ви обов'язково пройдете ті місця, де він зупинявся або які відвідував. Відвідання міста можна чудово поєднати з участю в одному з численних культурних заходів, наприклад, незабутніх фортепіанних концертів просто неба біля Меморіалу Фредеріка Шопена , у парку Łazienki Królewskie.

Навчання в Польщі
bottom of page