top of page
Навчання в Польщі

Середня освіта в Польщі для українців

Навчання в Польщі

Після закінчення 9 класу середньої школи випускники з батьками можуть обрати в Польщі подальший шлях із наступних варіантів навчання:

Технікум: навчання в триває 5 років і передбачає отримання не тільки диплома про повну середню освіту, але і професійної кваліфікації – тут навчають конкретним спеціальностям.

Ліцей: навчання в триває 4 роки, включає програму загальноосвітніх предметів, поглиблене вивчення яких дозволить успішно здати випускний екзамен (Matura) – це потрібно для вступу в польські вузи.

Основні переваги здобування середньої освіти в Польщі

Головною перевагою є те, що українці мають право на здобуття середньої професійної освіти у Польщі безкоштовно. Українці вчаться в технікумах та ліцеях на тих ж самих правах, що й громадяни Польщі. Державні ліцеї та технікуми Польщі приймають на навчання іноземців до 18 років, які володіють польською мовою (рівень А2-В1, залежно від вимог конкретного навчального закладу). Більшість навчальних закладів приймають в першу чергу абітурієнтів поляків, тому фірма EDUS налагодила співпрацю з вибраними технікумами та ліцеями задля певності, що наші абітурієнти будуть 100% прийняті на навчання та отримають місце в гуртожитку.

З переваг навчальних закладів у Польщі для дев'ятикласників вирізняємо такі пункти:

1

2

Процес рекрутації без вступних іспитів. Виключення становлять престижні приватні ліцеї.

Безкоштовне навчання в державних закладах.

3

Забезпечення учням місць в гуртожитках з харчуванням в їдальні за пільговими тарифами (витрати на життя складають в середньому 150-250 євро в місяць, в залежності від регіону Польщі).

4

5

Знижки на оплату проїзду 51% від вартості квитка або проїзного, відвідування музеїв і концертів, знижки в кафе та розважальних центрах.

Можливість стажування, роботи або продовження навчання в європейських вузах.

6

Вивчення польської, англійської та ще однієї іноземної мови за вибором студента (німецька, іспанська, французька та ін.)

7

Отримання диплому спеціаліста після навчання в технікумі – сертифікат дає право на працевлаштування не тільки в Польщі, але і в інших країнах Євросоюзу.

8

Сертифікат про здобуття середньої технічної освіти автоматично підтверджує знання випускником польської мови на рівні В2, що в свою чергу дозволяє вступати в приватні університети без необхідності обов’язкового підтвердження знання державної мови. Натомість за час навчання в ліцеї або технікумі учень має шанс вивчити польську мову настільки добре, що без труднощів може здати державний екзамен на знання мови на рівні С1. Такий сертифікат дає українцям можливість вступити в державний університет на безкоштовне навчання.

9

Досить важливим фактором у навчанні в Польщі, вважається також територіальна близькість до України — розлука з дитиною буде недовгою, адже між країнами давно функціонує комфортне та швидке транспортне сполучення.

10

Безпека. Нажаль війна з російськими загарбниками триває, а ситуація в країні досить нестабільна. Навчання в Польщі дає можливість батькам перестати хвилюватися про безпеку дітей та бути впевненими в їх щасливому майбутньому.

Навчання в Польщі

Що корисно знати дев'ятикласникам-іноземцям та їх батькам

Документи приймаються в електронному чи паперовому вигляді, у період 1.03-1.08, навчання розпочинається 1 вересня

Вступні іспити в Польщі складаються при вступі на творчі спеціальності (музика, мистецтво та ін.), або в престижні ліцеї, а іспит з англійської мови практикується у приватних навчальних закладах Польщі, якщо ним проводиться викладання

Місця у гуртожитках розподіляються в міру зарахування учнів – чим раніше Ви надішлете документи, тим більший шанс на вступ та навчання за бажаною спеціальністю до обраного технікуму чи ліцею Польщі

Проживання дітей у гуртожитках ліцеїв та технікумів контролюється вихователями, діє практика комендантської години

Опікун інформує батьків підлітка про основні аспекти життя підопічного у Польщі, контролює його пересування та навчання, а іноземний учень звертається до опікуна у разі потреби (запису до лікаря, підписання документів тощо)

Рівень цін у Польщі приблизно близький до українських показників, тому не буде потрібно серйозного вкладення фінансових коштів у нормальне проживання та навчання у технікумі чи ліцеї в іншій державі

Підготовка до вступу до польського ліцею або технікуму для здобуття середньої освіти починається з вивчення польської мови, крім того, необхідно врахувати, що:

Безкоштовне навчання в ліцеях та технікумах надається іноземцям при виконанні певних вимог – володіння польською мовою, наявність повнолітнього опікуна, який проживає в Польщі, придбання медичного страхування (мінімальна вартість 130 євро на рік) та страхового полісу від нещасних випадків (10 євро на рік). Іноді потрібна також сплата вступних батьківських внесків, купівля підручників тощо.

Навчання у Польщі після 9 класу: напрямки навчання

Близько двох тисяч державних технікумів Польщі готують фахівців різноманітних спеціальностей, які потрібні у сучасному виробництві, туризмі, інформатиці та інших сферах

Документи, необхідні для зарахування на навчання до ліцею або технікуму в Польщі:

Свідоцтво про народження з присяжним нотаріальним перекладом на польську мову;


Атестат з додатком про закінчення 9 класів;


Довідка про стан здоров'я з детальною картою щеплень;


Копія закордонного паспорту;


Копії паспортів обох батьків та  нотаріальний дозвіл на виїзд дев'ятикласника за кордон. 

Перелік ліцеїв та технікумів, з якими співпрацює фірма EDUS вам нададуть наші консультанти. Ми подбаємо про усі деталі вступу, підготувавши весь пакет документів згідно вимог навчального закладу та подбаємо про своєчасну резервацію місця в закладі та гуртожитку.

Навчання в Польщі

Рекрутація до ліцеїв та технікумів триває!

Зателефонуйте до нас, ми допоможемо обрати найкращий навчальний заклад для вашої дитини. Фірма EDUS надає повний супровід під час вступу в Польщу після 9 класу. 

bottom of page