top of page
Навчання в Польщі

Вища освіта в Польщі для українських студентів

Навчання в Польщі

Польська освітня система є частиною Болонського процесу, тож, вища освіта проходить на двох відповідних рівнях: Бакалаврат (навчання 3 роки) та Магістратура (2 додаткових роки), виняток становлять спеціалізовані технічні виші, які навчають майбутніх інженерів протягом 4 років.

Медична освіта в Польщі є не менш престижною, ніж в інших країнах ЄС, і термін навчання складає 6 років і більше, з урахуванням інтернатури. На деяких спеціальностях (до прикладу, педагогіка, право чи психологія) освіта відбувається у такому форматі: неподільна магістратура (навчання триває 5 років).

Система вищої освіти передбачає всі форми навчання: денне, заочне та вечірнє. Розвиток зв'язків із закордонними вишами дозволяє польським вищим навчальним закладам збільшити обмін студентами за програмами закордонних стажувань.

Основні переваги здобування вищої освіти в Польщі

Українська та польська системи освіти мають багато спільного. Але оскільки саме у польському виші можна отримати міжнародний диплом, багато абітурієнтів вирішують навчатися за кордном.

1

Отримання європейського диплома, визнаного у багатьох країнах світу без додаткових підтверджень.

4

Для вступу до більшості вузів не потрібні результати ЗНО, надається лише атестат та додаток.

2

Навіть іноземні студенти можуть претендувати на здобуття стипендії. Є грантові програми підтримки талановитої молоді.

5

Вартість навчання, проживання та харчування набагато нижча, ніж в інших європейських країнах.

3

Під час навчання студенти мають офіційне право підробляти у вільний час.

6

Для навчання студенти з України отримують навчальну довгострокову візу, яка дає право подорожувати територією країн шенгенського союзу.

7

Більшість міст Польщі розташовані дуже близько від України, тому є можливість часто приїжджати додому.

8

Під час навчання студенти мають можливість проходити практики та стажування не тільки в Польщі, а й в інших країнах за програмами Erasmus i Erasmus+, Work and Travel USA.

9

Більшість вузів мають дуже потужну інфраструктуру. Кваліфікація педагогів та матеріальне оснащення дозволяють здобути дуже якісну освіту.

Особливості практики та стажування

Набуття під час навчання практичних навичок – одна з основних цілей будь-якої європейської освіти. Тому стажування та практика для студентів польських університетів – це важлива складова всього навчального процесу. 
В певний час більшість студентів замислюються про здобуття практичних навичок за обраною в університеті спеціальністю. ВНЗ також, в свою чергу, зацікавлені у тому, щоб їхні студенти мали змогу закріпити набуті знання на практичному рівні, тому активно сприяють усім, хто бажає потрапити на стажування.

 

В усіх вузах Польщі є спеціальні агентства, які надають допомогу у пошуку роботи випускникам та стажування студентам. Вони залучають роботодавців до участі в ярмарках вакансій, розсилають вакансії на електронну пошту зацікавлених студентів, розміщують корисну інформацію в соціальних мережах. У польських вишах вакансії для бажаючих пройти практику з'являються навесні, а роботу вони приступають, як правило, влітку.


Підприємство чи установа, яка приймає студентів на стажування, має можливість познайомитися з потенційними майбутніми працівниками, використати їх старанність і знання, вплинути на подальший хід навчання, щоб адаптувати їхні навички до своїх потреб. Практична робота з використанням теоретичних знань дає студенту відчуття, що він знаходиться в потрібному місці. Вони можуть бути забезпечені роботою, в якій вони можуть перевірити себе та свої знання, використавши їх практично.


Здійснення учнівської практики відбувається на основі: Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 sierpnia 1991 r. w sprawie studenckich praktyk zawodowych (Dz. U. z dnia 19 sierpnia 1991 r. z późniejszymi zmianami).

 

Стажування може бути оплачуваним та неоплачуваним 
У разі неоплачуваної практики компанія повинна укласти договір з університетом про організацію практики студентів. Далі університет контролює хід такої практики та страхує студента від нещасних випадків, а в окремих випадках також може покрити витрати на проїзд чи проживання студента. Іноді буває так, що дана компанія покриває вартість стажування. Звичайно, підприємство, де проходить практика, має забезпечити студента відповідним робочим місцем, інструментами та матеріалами відповідно до програми практики, а також забезпечити безпечні та гігієнічні умови праці. Студент, зі свого боку, повинен дотримуватися програми стажування та правил охорони праці (BHP). Під час проходження практики студент зобов’язаний виконувати домовленості та вказівки кураторів практики в установах, де проходить практика. Студент повинен постійно заповнювати щоденник практики (dzienniczek praktyk). Після проходження практики студент отримує відгук і зарахування від куратора в закладі, де він проходив стажування.

Безкоштовне стажування зазвичай триває від 1 до 2 місяців на підставі договору, укладеного між університетом і роботодавцем. Досить часто після такої практики,  студентам пропонують пройти оплачуване стажування в цій компанії. Для студентів це чудова можливість та інвестиція в подальшу кар’єру. Те, що студенти дізнаються під час стажування, позитивно впливає на майбутні пропозиції роботи, адже резюме значно збагачується. Також може статися, що такий студент стане в нагоді фірмі, його кваліфікація стане корисною роботодавцю. Тоді він наймає його на постійну роботу в свою компанію. Під час стажування роботодавці можуть як залучати студента до амбітних проектів, так і доручати йому лише просту офісну роботу. Зарплата на стажуванні дуже різна – коливається від 500 злотих до 3000 злотих брутто.

Стажування в Польщі чимось нагадує практику, добре знайому українським студентам, та все ж вона має кілька суттєвих відмінностей. Наприклад, стажування є обов'язковим для студентів бакалаврату лише деяких факультетів, а для решти не передбачено освітньою програмою.

Документи для вступу

Насамперед від студентів для вступу потрібен атестат з додатком про закінчення 11 класів або диплом бакалавра, перекладені польською мовою та завірені нотаріусом.


Деякі університети вимагають проставити штамп "Апостиль" на атестаті чи дипломі. Це досить складна та довга процедура, яку виконують у Міністерстві Освіти в Україні.


Також для вступу необхідна медична довідка, яка підтверджує, що абітурієнт не має протипоказань щодо обраної спеціальності (цей документ також необхідно перекласти та завірити у нотаріуса).


Для вступу необхідна інформація про місце проживання абітурієнта, його прописку, контактні дані та інформація про батьків.

 

Також обов’язково мати довірену особу, що зможе представляти Ваші інтереси в Університеті, контролювати процес обробки документів та статус заявки. Така людина повинна подати оригінали документів до приймальної комісії університету та забрати документ, що підвтерджує зарахування в університет.

 

Остаточний перелік документів ми кожного року уточнюємо у конкретному університеті. Після успішного оформлення документів, заповнення анкет та підпису заяв, кандидат буде зарахований. Тоді університет видає підтвердження про зарахування та запрошення на навчання. Саме цей лист є основою отримання національної студентської візи типу D або виготовлення посвідки на проживання - "Карти побиту".

Навчання в Польщі

У компанії EDUS працює кваліфікована команда, що подбає про усі нюанси Вашого вступу. Ми проконтролюємо підготовку документів, комплексно займемося вступним процесом та допоможемо стати студентом вибраного університету. Фірма Edus є офіційним партнером польських вищих навчальних закладів. Тож залишайте заявку на БЕЗКОШТОВНУ консультацію на нашому сайті або зателефонуйте до нас!

bottom of page